X
تبلیغات
زولا
اولتیماتوم محسن رضائی به سران فتنه:فقط تا امشب وقت دارید - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
تاریخ : سه‌شنبه 26 بهمن 1389 , چاپ , دیدگاه ها

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به نمایندگی از نیروهای انقلاب می گویم که خانم کلینتون غلط کرده که این حرف را زده و در مسائل داخلی ایران دخالت کرده است و این تلاش مذبوحانه آمریکا به هیچ جا نمی رسد.

محسن رضایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: خواص، نیروهای انقلاب و دوستانی که عنوان می کنند ما جزو نظام جمهوری اسلامی هستیم امروز باید با قدرت به صحنه بیایند.

وی گفت: درست است که حادثه دیروز کوچک بود اما می تواند موجب برکت و تقویت نظام و رهبری شود.

رضایی با بیان اینکه حوادث دیروز در برخی نقاط تهران از نظر حجم اغتشاشگران خیلی مهم نبود، گفت: آنچه مهم است اینست که آمریکا کار شتابزده ای انجام داد و قصد داشت با شبیه سازی محیط اجتماعی و سیاسی ایران با مصر نشان دهد که محیط ایران نیز مانند مصر است و همانگونه که مردم مصر علیه دیکتاتور این کشور قیام کردند مردم کشورمان نیز مشابه آنان هستند.

وی با بیان اینکه چند اشکال اساسی به این مسئله وارد است، افزود: نخستین اشکال اینست که دو سه روز قبل مردم ایران با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن وفاداری خود را به امام راحل و جمهوری اسلامی نشان دادند.

رضایی، دومین اشتباه آمریکایی ها را برخورد منافقانه کلینتون دانست و افزود: وزیر خارجه آمریکا نه فقط الان بلکه در گذشته نیز به حوادث انگلیس و فرانسه اشاره ای نکرد.

وی گفت: مردم انگلیس علیه دولت تظاهرات کردند و تعداد زیادی از دانشجویان را دستگیر کردند و تعدادی نیز کشته شدند اما آمریکایی ها از نقض حقوق بشر صحبت نکردند.

رضایی افزود: در فرانسه نیز در چهار پنج سال گذشته صدها هزار نفر از مردم این کشور تظاهرات کردند و در یکی از این حوادث که دو هفته به طول انجامید مردم ده هزار خودرو را به آتش کشیدند.

وی اضافه کرد: هیچگاه خانم کلینتون و سران آمریکا نگفتند که در این کشور نقض حقوق بشر شده است اما چند نفر اغتشاشگر که در خیابان های تهران به صحنه آمدند، آنان طرفدار حقوق بشر شدند.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به نمایندگی از نیروهای انقلاب می گویم که خانم کلینتون غلط کرده که این حرف را زده و در مسائل داخلی ایران دخالت کرده است و این تلاش مذبوحانه آمریکا به هیچ جا نمی رسد.

رضایی افزود: حادثه دیروز من را به یاد تظاهرات ۲۵ خرداد سال ۶۰ جبهه ملی علیه حکم قصاص و سخن امام خمینی (ره) انداخت که فرمودند:" اگر جبهه ملی تا امشب نگویند اشتباه کردیم، مرتدند و نظام می داند با آنان چکار کند".

وی گفت: به نظرم سران فتنه اگر تا امشب نگویند که با آمریکا و اغتشاشگران نیستیم، ملت ایران حق دارد آنان را زندانی و برخورد قاطع و جدی کند.

رضایی با بیان اینکه در ایران با کسی شوخی نداریم، افزود: قانون و عدالت محور اساسی حرکت ماست و از ابتدای انقلاب تاکنون مردم هم مشارکت و هم اعتراضات قانونی داشته اند.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به وزیر خارجه آمریکا افزود: کلینتون باید بداند که در ایران دمکراسی وجود دارد و جز چاقوکشان و بمب گذاران همگی در انتخابات شرکت کرده اند.

رضایی با بیان اینکه مگر بنی صدر ، گروههای دوم خرداد، مجلس ششم و دولت اصلاحات که روی کار آمدند جزو اصولگراها بودند؟ ، گفت: دمکراسی در ایران جدی است و تاکنون ۳۰ انتخابات در این کشور برگزار شده است و هیچ کس این شبیه سازی سران آمریکا از حادثه ایران نسبت به مصر را قبول نمی کند.

وی افزود: برژینسکی چند روز قبل اعلام کرد دست پاچگی اوباما درحادثه مصر بیشتر از دست پاچگی کارتر درمقابل انقلاب اسلامی است و معنای این واقعیت این است که قیام اسلامی مردم مصر ضربه ای اساسی به آمریکا زده است.