X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
حزب‌الله چگونه ستاد فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
تاریخ : سه‌شنبه 23 فروردین 1390 , چاپ , دیدگاه ها
درباره چگونگی هدف‌گیری ستاد مرکزی فرماندهی ارتش اسراییل در شمال فلسطین اشغالی که منجر به هلاکت 12 افسر و سرباز اسرائیلی و زخمی شدن 18 تن شد یک مقام حزب‌الله اعلام کرد رزمندگان مقاومت پس از شناسایی و کسب اطلاع از حضور ده‌ها افسر عالیرتبه در مرکز مزبور آن را مورد حمله موشکی قرار دادند.
جنگ مخفی حزب‌الله و اسراییل سلسله مطالبی است که خبرگزاری فارس در چند شماره درباره تقابل اطلاعاتی حزب‌الله و اسراییل منتشر می‌کند.
قسمت سوم این مجموعه خدمت خوانندگان محترم ارائه می‌شود:

*تبعه کانادایی در حال عکسبرداری از تأسیسات نظامی اسرائیل برای حزب الله

با آغاز جنگ 33 روزه سال 2006 و افزایش میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در مقابل پایداری وصف ناپذیر رزمندگان مقاومت در جنوب لبنان، جنگ مخفی بین حزب الله و سرویس‌های امنیتی اسرائیل ابعاد تازه‌ای به خود گرفت. سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی "شین بیت " در اوج درگیری نظامی در مرز جنوب لبنان اعلام کرد که یک فلسطینی تبار تبعه کانادا به نام «غازی فلاح» مظنون به جاسوسی برای حزب الله را روز هشتم ژوئیه (پنج روز قبل از آغاز جنگ) شناسایی کرده است. در این بیانیه آمده است که نامبرده از ساکنان شهر ناصره بوده و در حین عکسبرداری از تأسیسات نظامی اسرائیل در طول مرز جنوب لبنان دستگیر شده است.

*بازداشت 2 اسرائیلی فلسطینی تبار به اتهام ارائه اطلاعات نظامی به حزب‌الله

در همان شرایط جنگی، منابع امنیتی کیان غاصب از بازداشت 2 اسرائیلی، فلسطینی تبار به اتهام ارائه اطلاعات نظامی به حزب الله در نخستین روزهای جنگ 33 روزه خبر داده و اعلام کردند که "ریاض مزاریب " و "ایاد رحال " از ساکنان روستای بیت زرازیر در منطقه الناصره در شمال فلسطین اشغالی از مدت‌ها پیش با یکی از اعضای حزب الله در منطقه مرزی روابط همکاری برقرار کرده‌اند. در این گزارش آمده است که رحال عضو تشکیلات مرزبانی اسرائیل بوده و در جریان ملاقات‌های مکرر با افراد حزب الله در روستای مرزی الغجر در جنوب لبنان چند عدد سیم کارت و اطلاعات نظامی در مورد پایگاه‌ها و مراکز استقرار نظامیان اسرائیلی و اماکن سقوط موشک‌های حزب الله در اختیار او قرار داده است.
در حالی که دو هفته از آغاز جنگ تمام عیار بین طرفین نگذشته بود که نیروهای ارتش لبنان با کمک نیروهای اطلاعاتی حزب الله موفق شدند 58 لبنانی و 12 تن از اتباع برخی از کشورهای عربی را که برای رژیم صهیونیستی جاسوسی می‌کردند در مناطق جنوب، بقاع و بیروت شناسایی و دستگیر نمایند. دستگیر شدگان لبنانی، شبه نظامیانی بودند که تا سال 2000 در قالب ارتش انتوان لحد مزدور رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان فعالیت می‌کردند، و با آغاز جنگ 33 روزه هواپیماهای جنگی اسرائیل را برای بمباران مراکز حزب الله و مناطق مسکونی راهنمایی می‌کردند.

* دستگیری عوامل بزرگترین شبکه جاسوسی موساد در خاورمیانه توسط حزب‌الله به‌رغم درگیری در جنگ

با آزاد سازی جنوب لبنان در سال 2000 و فروپاشی ارتش انتوان لحد، صدها تن از عناصر این ارتش دستگیر و پس از سپری نمودن محکومیت‌های کوتاه مدت آزاد شده و همکاری‌شان را با سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی از سر گرفتند. منابع امنیتی رژیم صهیونیستی در واکنش به شناسایی و بازداشت بیسابقه این تعداد جاسوس اعلام کردند که حزب الله به رغم درگیر بودن در جنگ گسترده نظامی موفق شده است، عوامل و کارگزاران بزرگترین شبکه‌های جاسوسی موساد فعال در خاورمیانه را شناسایی و دستگیر کند.
این منابع به پایگاه اطلاع رسانی "دیبکا " وابسته به محافل امنیتی اسرائیل گفتند که دستگیر شدگان از ورزیده‌ترین جاسوسان اسرائیل در منطقه خاورمیانه بوده‌اند که بهترین دوره‌های جاسوسی جنگ الکترونیکی را سپری کرده‌اند. این افراد در مدت شش سال گذشته (2000ـ 2006) ضمن شناسایی مراکز حزب الله و ارتش لبنان تازه‌ترین اطلاعات را در اختیار صهیونیست‌ها قرار می‌داده‌اند.

* استفاده از اطلاعات دقیق برای هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی و شهرک‌های صهیونیستی

در همان حال پایگاه اطلاع رسانی فلسطین الیوم به نقل از منابع آگاه در مقاومت اسلامی لبنان از شیوه مدیریت حزب الله در جنگ با ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد و فاش کرد که رزمندگان مقاومت برای هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی اسرائیل و شهرک‌های صهیونیست نشین در عمق فلسطین اشغالی از اطلاعات دقیق جمع آوری شده توسط همکاران و کارگزاران مقاومت در فلسطین اشغالی بهره برداری می‌کنند و این افراد در مراکز گوناگون کیان غاصب حضور مخفیانه دارند.

* پیروزی در جنگ 33 روزه عیار توانمندی نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی حزب‌الله

پیروزی شگفت انگیز مقاومت اسلامی در جریان جنگ 33 روزه سال 2006، میزان توانمندی نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی حزب الله را در زمینه مراقبت و شناسایی تحرکات و اماکن استقرار نظامیان صهیونیست را در شمال فلسطین اشغالی آشکار نمود. سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله در یکی از سخنرانی‌های پس از جنگ اعلام کرده بود که عملیات "وعده صادق " که به اسارت 2 نظامی صهیونیست و کشته شدن 8 تن دیگر در مرز لبنان منجر گردید، پس از پنج ماه عملیات تعقیب و مراقبت به مورد اجرا گذاشته شد. این در حالی است که موشک باران پایگاه‌ها و مراکز نظامی و شهرک‌های صهیونیست نشین با چند هزار موشک "خیبر " و "رعد " و کاتیوشا در فلسطین اشغالی در طول 33 روز جنگ بر مبنای اطلاعات دقیق جمع آوری شده توسط عوامل گمنام مقاومت اسلامی تحقق یافت.

* چگونگی هدف گیری ستاد مرکزی فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی

در ارتباط با چگونگی هدف گیری ستاد مرکزی فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی شهرک صهیونیست کفر گلعاد در شمال فلسطین اشغالی که در نتیجه این حمله 12 افسر و سرباز اسرائیلی به هلاکت رسیدند و 18 تن دیگر زخمی شدند، یک مقام حزب الله اعلام کرده بود که رزمندگان مقاومت پس از عملیات شناسایی چند روزه و پس از دریافت اطلاعات موثق از حضور ده‌ها افسر عالیرتبه در مرکز مزبور آن را مورد حمله موشکی قرار دادند. برخی از مقام‌های ارشد حزب الله از جمله سید حسن نصر الله بارها تأکید کرده بودند که نیروهای اطلاعاتی مقاومت از سرتاسر مناطق فلسطین اشغالی از شمال تا دورترین نقطه جنوبی، به ویژه از نیروگاه اتمی دایمونه و تأسیسات صنعتی و انبارهای اسحله و فرودگاه‌ها و ادارات دولتی اطلاعات دقیق در اختیار دارند.

* اعلام منابع نظامی صهیونیست از شناسایی یک مرکز استراق سمع و پارازیت وابسته به حزب‌الله

این در حالی است که مقام‌های سیاسی و مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی به توانمندی نیروهای گمنام حزب الله مبنی بر نفوذ در تأسیسات ارتباطاتی ارتش و سایر نهادهای حیاتی اسرائیل به ویژه شنود مکالمات تلفنی و همراه پرسنل ارتش اعتراف کرده‌اند. منابع نظامی صهیونیست پیشتر از شناسایی یک مرکز استراق سمع و پارازیت وابسته به حزب الله در یکی از روستاهای جنوب لبنان خبر داده بودند. این در حالی است که هیچ کدام از سرویس‌های جاسوسی و امنیتی اسرائیل تاکنون نتوانسته‌اند در نهادهای حزب الله رخنه کنند. این ناکامی موجب شده که مسئولان سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی، ناتوانی سرویس‌های امنیتی و جاسوسی خود را نسبت به استخدام جاسوس در درون حزب الله همواره سرزنش کنند.