X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اصحاب سقیفه - مروری بر مواضع مجمع روحانیون مدعی مبارزه! - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
تاریخ : شنبه 17 دی 1390 , چاپ , دیدگاه ها
این روزها که اعضای مجمع روحانیون فعالیت های پنهان و پیدای خود را شدت بخشیده اند گویا تاریخ دوباره رنگ گرفته است.
تاریخی که برای مسلمین بویژه شیعیان پر است از عبرت و شاید به تناوب در هر دوره ای با اشخاص و نام های دیگری ظهور و بروز پیدا می کند. اگر درگذشته و صدر اسلام صحیفه ملعونه ای وجود داشت تا برخی ولایت را از علی بستانند و حتی کمر به قتل پیامبر(ص)‌ ببندند اگر آن ایام که همان اصحاب صحیفه ملعونه چهره دیگر یافته و در هیبت اصحاب سقیفه حضور یافتند،امروز نیز این گونه است.
برای ما سالهاست که مجمع روحانیون مبارز همچنین نقشی را ایفاء می کنند تو گویی که اینان نیز صحیفه ای داشته اند برای خروج.برای براندازی و کودتا.
این مجمع بی شک همانند اصحاب سقیفه است که برای براندازی ابایی از به میدان آمدن ندارد.براندازانی که تا به امروز در سایه بودند و همواره پشت صحنه ،‌براندازانی که به همراه 2 ضلع دیگر مثلث فتنه مشارکت و مجاهدین انقلاب تا پای سرنگونی نظام اسلامی ایستادند و کردند آنچه را که نباید می کردند ،همچنان که در فتنه ۸۸ دیدیم که  در سالروز 30 خرداد فرمان خروج بر هوادارن خود دادند.اما امروز باید نور تاباند برلانه این اصحاب، که نور بی شک بلای جانشان است و پایان کارشان.

براستی آیا دور است که بر این کسانی که صاحبان این اظهارات هستند نام اصحاب سقیفه ننهاد.کسانی که این گونه بودند:

- باور داشته باشید که رهبری از این جمعیت ترسیده است، و همین نقطه درست جای فشار وارد کردن است.
- آقای خاتمی بر این باور بود که اگر در این انتخابات احمدی نژاد سقوط کند ، عملاً رهبری حذف می شود. اگر به هر قیمتی و به هر شکلی اصلاحات دوباره به حوزه سیاسی و اجرایی کشور باز گردد ، دیگر رهبری اقتداری در جامعه نخواهند داشت.
-آن روز هم موسوی به آقای کروبی پیغام داده بود که من تا آخر هستم . همچنانکه گفتم این کلمه تا آخر هستم بهترین رمز و اسم شب تلاش برای سقوط و حذف رهبری است .
- بحث این انتخابات که ازدو سال پیش کلید خورد به دو دلیل می توانست حذف و یا کم اثر کردن رهبری را در خود داشته باشد یکی به این دلیل که احمدی نژاد بارها مورد حمایت رهبری قرار گرفته اند ودیگر اینکه تطابق شعارهای احمد نژاد با رهبری به همین دلیل حذف احمدی نژاد به معنای حذف عملی رهبری تلقی می شد.

-آقای خاتمی خیلی اصرار داشت که مخالفت رهبری را در ظاهر نداشته باشد تا بتواند قدرت را بگیرد و اگر هر کسی غیر از یک اصولگرا قدرت را می گرفت بنا به تحلیل خاتمی پایان اقتدار رهبری بود به همین دلیل همه تلاش را می کرد که قدرت توسط اصلاح طلبان گرفته شود .
-می بایست از قضیه ابطال انتخابات فراتر برویم و این یک راه جدیدی است و این جمعیت به عنوان بازیکنان این جریان هستند.باید هزینه ها‌ آنقدر بالا برود که حتما انتخابات ابطال شود چون معنی ابطال فراتر از بحث ریاست جمهوری است یعنی حاکمیت را مجبور به عقب نشینی کردیم از مردم می توان خواست به اشکال مختلف به مخالفت های مدنی بپردازند در قدم اول باید انتخابات ابطال و سپس شورای نگهبان عوض شود.
-عصر جمعه که به ستاد قیطریه حمله شده بود و بعد از اینکه اعلام شد چند هزار نفری جلوی ستاد قیطریه رفته بودند به من زنگ زد [تاج زاده] و گفت زمینه کاملاً آماده است ما قصد داریم از خیابانها حسابی استفاده کنیم .کسی که به تز نگهداری مردم در خیابانها بسیار اهمیت می داد تاج زاده بود و چون ابزار جوانان ستادها را در اختیار داشت این تز عملیاتی می شد .
-این انتخابات فاقد مشروعیت است لذا هر روز از ساعت ۱۰ باید الله اکبر بگویند تا ابطال.
-در نظر داریم تا به اطلاع مردم برسانیم افرادی که از انتخابات شکایت دارند به شورای نگهبان مراجعه کنند. اگر در یک صف کیلومتری نامه به دستشان باشد خیلی زیباست و یک حرکت نمادین است.
-در قدم اول باید انتخابات ابطال سپس شورای نگهبان به علت تخلفات عوض شود
-شورای نگهبان از حدود وظایف خود خارج شده .... مشکل این است که این آقایان که در این مسندها و نهادها نشسته اند از مسیر منحرف شده اند ، امیدوارم که بر گردند اگر بر نگشتند باید کنار بروند.
- ما باید در نیمه شعبان یک بیانیه بدهیم و در آن دولت را نا مشروع اعلام نمائیم. مباحث نماز جمعه را نیز ذکر کنیم تا بتوانیم مردم را تحریک کنیم.
-بیانیه به گونه ای باشد که دفاع از افراد باشد، باید همه این کارها و بازداشت ها و دادگاهها اعتباری ندارد و عقاید افراد همان است که در خارج از زندان گفته اند. بیانیه باید بنحوی مطرح شود که اعتبار ساقط شود.
- پیشنهاد من این است که با توجه به نزدیک شدن به ماه رمضان، مجمع یک بیانیه جامعی تهیه کند و مواضع خودش را در آن بیانیه بیاورد.
-ما باید امشب یک بیانیه بدهیم مبنی بر این باشد که ما این نتیجه را نمی پذیریم و پیشنهاد ابطال انتخابات را مطرح کنیم. ما دیگر نمی توانیم به هیچ دلیلی مردم را در صحنه بیاوریم. چرا دیگر از مردم بخواهیم که رای دهند و باید حرفهایمان را به مردم بزنیم.

-مگر قرار است ایشان به طرفدارانش بگوید همه شما باید نماز شب بخوانید یا چادری بشوید ، بعد از من حمایت کنید . مگر قرار است میر حسین کار روحانیت را انجام دهد. مگر در این چند سال روحانیت توانسته این دختران را با حجاب کند که میر حسین بتواند. در انقلاب هم اگر دقت کنیم، امام (ره) که نیامد بگوید شما که فلان هستی و بی حجاب هستی نباید از انقلاب دفاع کنی.
-الان ریاست جمهوری دو تا چهار سال است، می شود رهبری را دو تا ۵ سال کرد و بعد از آن هم کنار برود.
- سال گذشته ما در کنگره سازمان مشارکت دعوت بودیم که مطالبی در خصوص موقتی بودن رهبری از آقای حجاریان مطرح اما منبا آقای نبوی به این جهت که من و خاتمی آنجا نشسته بودیم اعتراض کردم که چرا چنین مطلبی در حضور ما خوانده شده است و این مطلب برای آینده تهذب و گروههای سیاسی مفید نیست حال درست است که ما هم در این موضوع – موقتی بودن رهبری – با شما هم عقیده هستیم

درپایان ضمن هشدار نسبت به این خطر بزرگ امیدواریم قبل از این که این جریان مرموز ضربه‌های بزرگتری به نظام وارد کنند، شناسایی، افشا ورسوا گردند تا از بروز فجایع احتمالی نظیر آنچه که در سال‌های آغازین انقلاب از رهگذر نفوذ منافقین بر کشور و ملت تحمیل گردید جلوگیری به عمل آید.