X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
به نمایندگان با طراز ملی نیازمندیم - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
تاریخ : پنج‌شنبه 4 اسفند 1390 , چاپ , دیدگاه ها
سیر تعامل جبهه ایستادگی با جبهه متحدبرای ملت" گفت: امروز باید افراد در طراز ملی وارد خانه ملت شوند و نباید افراد برای گروه، حزب و دسته فعالیت کنند.
عبدالحسین روح الامینی عضو جبهه ایستادگی عصر سه‌شنبه در نشست دفتر تحکیم وحدت که در محل دفتر مرکزی اتحادیه دانشجویی برگزار شد، با اشاره به منشور اصول‌گرایان و اعلام همبستگی جبهه ایستادگی با این منشور گفت: بعد از اعلام همبستگی با این منشور بنده و آقای محسن رضایی در جلسه‌ای خدمت آیت‌الله مهدوی‌کنی رسیده و گفتیم ساز و کار وحدت را بدون سهم‌خواهی پذیرفته‌ایم.

وی افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی از سخنان ما استقبال کرد و ما را به افرادی که 8+7 را مدیریت می‌کردند ارجاع داد اما آنها نمی‌توانستند در تجمیع تمام توان اصول‌گرایی موفق باشند.

روح‌الامینی با بیان اینکه جبهه ایستادگی بر وحدت تأکید داشت و وحدت را مفید و مؤثر می‌دانست، خاطرنشان کرد: این جبهه بر خلاف جبهه پایداری که سهمی هم از 8+7 گرفت، عمل کرد و به دنبال سهم‌خواهی نبودیم اما هر چه صبر کردیم اقدامی صورت نگرفت و حتی بعد از آن دو نامه به شورای داوری اصول‌گرایی و آیت الله مهدوی‌کنی نوشتیم و طی آن گفتیم اگر در این ساز و کار نباشیم نمی‌توانیم در صحنه حضور نیابیم؛ با تمامی این مسائل در این ساز و کار نبودیم و حجت بر ما تمام شد.

وی با اشاره به تعدد لیست‌های اصول‌گرایان گفت: وجود ده‌ها فهرست یا از غفلت بوده و یا از طراحی عده‌ای خاص است که آنها به دنبال این هستند انتخابات را با حداقل رأی به پایان برسانند.

عضو جبهه ایستادگی افزود: به نظر می‌رسد در روزهای آینده تعدد فهرست‌ها کاهش یابد و در انتها چند فهرست به سرانجام برسد البته امروز اصلاح‌طلبان نیز فهرست خود را داشتند و اصول‌گرایان نیز فهرست خود را ارائه می‌کنند.

روح‌الامینی با تأکید بر اینکه اختلاف سلیقه‌ها در مجلس پسندیده است اما تخریب‌ها قبل از انتخابات مجلس پسندیده نیست، تصریح کرد: انشاالله در زمان باقی مانده رسانه‌ها و خصوصاً نخبگان و بالاخص جنبش دانشجویی نقش مؤثرتری در انتخابات بازی کنند تا از خلوتی جلسات دانشجویی نیز کاسته شود.

در ادامه این نشست روح‌الامینی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه آیا اصول‌گرایان به دلیل تلاش کسب قدرت به برخی انشقاق‌ها رسیدند؟ گفت: این موضوع نکته قابل توجهی است و باید در این ایام و بعد از آن نیز مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه مردم همواره جلوتر از خواص و جریانات سیاسی بودند، خاطرنشان کرد: مردم این موضوع را در دوران موسوم به سازندگی و دوران دولت نهم و دهم به خوبی نشان دادند و به همه ثابت کردند آنها در صحنه خواهند بود و صحنه را خالی نمی‌کنند.

عضو جبهه ایستادگی بر این نکته تأکید کرد که در این جبهه نقد‌هایی را به برخی رفتارها داشتیم اما این نقد‌ها را به دلایل بالاتر در جلسات عمومی مطرح نکردیم اما در جلسات خصوصی و یا به صورت مکتوب مباحث خودمان را ارائه کردیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد حاضر در 8+7 که قرار است برای اصول‌گرایان تصمیم‌گیری کنند، کاندیدا نیز هستند، خاطرنشان کرد: در جبهه ایستادگی این اقدام را انجام ندادیم و مجریان و اداره کنندگان کاندیدا نشدند، همین مسئله موجب می‌شود تا شائبه سهم‌خواهی به وجود نیاید.

روح‌الامینی با تأکید بر اینکه چتر اصول‌گرایی باید فراگیر بوده و تمام طیف‌های اصول‌گرایی را در بر بگیرد، خاطرنشان کرد: برخی افراد این استدلال را داشتند که ما در دوره گذشته ساز و کار 6+5 را داشتیم و این ساز و کار موفق بود اما آنها به این نکته توجه نکردند که در سال 90 هستیم و فتنه سال گذشته را سپری کرده و ظرفیت‌های جدیدی داریم و نمی‌توان از آن ساز و کار استفاده کرد؛ البته همان ساز و کار نیز دچار تغییر شد.

عضو جبهه ایستادگی در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری مبنی بر اینکه چارچوب وحدت چیست و باید با چه کسانی وحدت کرد؟ گفت: اکنون با یک تهدید و تحریم و فشار جدی از سوی هژمونی استکبار مواجهیم؛ اکنون از برخی جهات محاصره هستیم و دشمنان تلاش دارند تا به ما ضربه بزنند.

وی اضافه کرد: امروز دشمنان هم‌پیمانان ما را در منطقه مورد هدف قرار دادند و ما در مقابله با این چالش‌ها باید در صحنه عمل انسجام پیدا کرده و از خود گذشتگی نشان دهیم، افراد باید به جای تخریب یکدیگر وحدت را افزایش داده و به جای دفع حداقلی جذب حداکثری را مورد توجه قرار دهیم.

روح‌الامینی بر این نکته تأکید کرد که اعضای جبهه ایستادگی با قبیله‌مداری مخالف هستند.

وی با اشاره به قانون بودجه گفت: با بداخلاقی قوه مجریه این بودجه چند سالی است که دیر ارائه می‌شود و این موضوع در سال 90 بدتر نیز شده است، در حالی که نباید به این صورت باشد.

عضو جبهه ایستادگی با اشاره به شعار این جبهه "خانه ملت برای ملت" گفت: امروز باید افراد در طراز ملی وارد خانه ملت شوند و نباید افراد برای گروه، حزب و دسته فعالیت کنند.

روح‌الامینی با بیان اینکه نمایندگان باید سبقت در خدمت به مردم را به جای سبقت بر تخریب در دستور کارشان قرار دهند، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز لیست‌ها به گونه‌ای چیده می‌شود که فلانی رئیس مجلس شود و حتی برخی لیست‌ها برای انتخاب رئیس جمهور بعدی است که این اقدامات اصلاً درست نیست زیرا اینجا خانه ملت است و نباید چنین اقداماتی در آن اجرایی شود.

وی از جنبش دانشجویی خواست که وارد صحنه شده و در مقابل شبکه‌های قدرت و ثروت که می‌خواهند مادام‌العمر در عرصه باشند و یا برخی صندلی‌ها را برای خود رزرو کنند، بایستند.

عضو جبهه ایستادگی با بیان اینکه خواص و نخبگان در صورت ارائه عملکردشان از سوی مردم شناخته خواهند شد، گفت: امروز عملکرد افراد و جریان‌های سیاسی مشخص است و با توجه به همین عملکرد‌ها و سوابق و مواضع می‌توان افراد اصلاح را شناسایی کرد.

روح‌الامینی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره برنامه‌های جبهه ایستادگی در مورد سیاست‌خارجی و اقتصاد اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم انتظار نمی‌رفت ظرفیت گسترده اصول‌گرایان در سال 84 فقط به بخش کوچکی محدود شود حتی افرادی که در بدنه دولت نهم نیز بودند از بدنه جدا شده و به جای دیگری رفتند.

وی اضافه کرد: در دولت نهم ما از ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده نکردیم و همین عدم استفاده، به کشور آسیب می‌زند. پتانسیل خوبی در کشور داشتیم و می‌شد از آن استفاده کرد؛ در واقع اگر تجارب کشور را ارج نهیم تا آنها را گرد هم جمع کنیم توان ملی در خدمت توسعه قرار می‌گیرد و آن‌گاه می‌توانیم گام‌های بلندی برداریم.

روح‌الامینی به بیان برخی ایده‌های خود و جبهه ایستادگی در حوزه سیاست داخلی و خارجی و علم و فناوری پرداخت و از لزوم توجه به حوزه‌های مختلف در کشور سخن گفت.

وی بر این نکته تأکید کرد که امروز در کشور دارای حوزه‌های گوناگونی هستیم که با تقسیم کار ملی و مدیریت می‌توانیم حوزه اقتدار خود را افزایش داده و نه در منطقه بلکه در جهان حرف‌های فراوانی برای گفتمان داشته باشیم.

عضو جبهه ایستادگی عملکرد مجلس هفتم و هشتم را در مجموعه مثبت ارزیابی کرد و آفت این دو مجلس را برخی اهمال کاری‌ها در برابر قانون‌گریزی عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود که مجلس نهم خلع‌های مجلس هفتم و هشتم را نداشته باشد.

روح‌الامینی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره علل رد صلاحیت شهاب‌الدین صدر و حجت‌الاسلام علوی گفت: به نظر می‌رسد در فرآیند بررسی صلاحیت‌ها نقایصی وجود دارد.

وی افزود: برای بررسی تأیید صلاحیت‌ها سخنان رهبری فصل‌الخطاب است و ایشان توصیه‌هایی را به شورای نگهبان داشتند که باید مورد توجه قرار گیرد.

روح‌الامینی بر این نکته تأکید کرد که در نهایت از نظر قانونی همه باید تابع قانون باشند.