X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
خوابی که سعودی‌ها برای ایران دیده اند - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
تاریخ : چهارشنبه 17 اسفند 1390 , چاپ , دیدگاه ها
سعودی ها یک روزنامه رسمی سعودی با اشاره به وجود توطئه‌ای برای ضربه زدن به ایران از طریق ایجاد اختلاف بین قومیت‌ها و اقلیتهای ایرانی، اذعان کرد که اقلیت‌های مخالف در سوریه با طرفهای خارجی در ارتباطند.
به گزارش  العالم روزنامه الریاض در مطلبی در نسخه امروز خود، نوشت: “در سوریه طایفه علوی حکومت می کند و همه نیروهای بزرگ ملی به حاشیه رانده شدند .. انقلاب در این کشور اجتناب ناپذیر است زیرا اقلیت ها غالبا منافع خود را با ایجاد ائتلافهایی با خارج از کشور گره می زنند”.

این روزنامه رسمی سعودی با اشاره به حوادث و رویدادهای سوریه، این سئوال را مطرح کرد: “آیا آنچه که در سوریه روی می دهد، تمرینی برای رویدادهای آینده در ایران خواهد بود؟”.

الریاض با اشاره به وجود قومیت‌های آذری، عرب، کرد، و بلوچ در ایران، مدعی شد همه این قومیت ها زیر سلطه “حکومت فارس” هستند.

الریاض بدون اشاره به حضور نمایندگان منتخب مردم کشور در مجلس بعنوان یک قوه مستقل و ناظر، و همچنین حضور فعال و مؤثر همه ایرانی‌ها از قومیت‌های مختلف در صحنه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، مدعی شد: “باوجود آنکه قانون اساسی بر حقوق این قومیتها تأکید کرده، واقعیت برخلاف این موضوع است و آنها حق سخن گفتن و آموزش با گویش خودشان را ندارند”.