مجلس ششم عبرتی برای تمام نمایندگان باشد - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
تاریخ : چهارشنبه 10 اسفند 1390 , چاپ , دیدگاه ها
افرادی مانند مزروعی و خانم حقیقت‌جو که نمایندگان مجلس ششم بودند، امروز در جبهه استکبار علیه نظام فعالیت می‌کنند.
نمایندگان در وظیفه قانونی خود به وصیت‌نامه امام(ره) نیز مراجعه کنند
شجونی با ذکر اینکه عمل به وصیت‌نامه امام(ره) باید محور کاندیداهای ورود به مجلس قرار گیرد، افزود: دشمن‌شناسی و مقابله با استکبار جهانی خواسته امام(ره) و مقام معظم رهبری است. نمایندگان به عنوان نخبگان ملت در این امر و وظیفه خطیر به وصیت‌نامه امام نیز مراجعه کنند .
حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر شجونی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز درگفت‌وگو با ندای انقلاب با اشاره به ویژگی‌های نمایندگان مجلس گفت: لایق بودن یکی از مهمترین ویژگی‌ها است، نماینده‌ای که به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کند باید خود را لایق این مردم بداند.
وی افزود: کسانی که خود می‌دانند شایستگی این ملت را ندارند نباید در انتخابات وارد شوند و اجازه بدهند افرادی که تعهد و تخصص بیشتری دارند در معرض رای مردم قرار گیرند.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد: اگر خودسازی در وجود انسان کمرنگ شد نتیجه آن خواهد شد که عده‌ای هرچند اندک از نمایندگان کنونی مجلس با صاحبان قدرت و ثروت پیوند خورده و شورای نگهبان نیز آنها را ردصلاحیت کند.
وی با ذکر اینکه عمل به وصیت‌نامه امام(ره) باید محور کاندیداهای ورود به مجلس قرار گیرد، افزود: دشمن‌شناسی و مقابله با استکبار جهانی خواسته امام(ره) و مقام معظم رهبری است. نمایندگان به عنوان نخبگان ملت در این امر و وظیفه خطیر به وصیت‌نامه امام نیز مراجعه کنند.
شجونی با بیان اینکه تخصص و کارآیی در مجلس نیز یکی از اضلاع نماینده برجسته است، گفت: نقش نمایندگان در ایجاد قوانین درست و نظارت بر بخش‌های مختلف کشور امر مهمی است، فعال بودن در چهار سال نمایندگی نیز ملاکی برای نماینده انقلابی است.
وی با اشاره به مجلس ششم افزود: مجلس ششم عبرتی برای نمایندگان مجلس در همه زمان‌ها خواهد بود، آنها از امکانات نظام استفاده کرده و وارد مجلس شدند اما با طلبکاری و و وقاحت، اپوزسیون نظام شدند، شورای نگهبان و نهادهای انقلابی را مورد هجمه قرار دادند و برای خوشایند دشمن برخی از آنها استعفا کردند. تحصن آنها در مجلس یکی از لکه‌های ننگ این نمایندگان است.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با ذکر اینکه این نمایندگان عاقبت به خیر نشدند گفت: افرادی مانند مزروعی و خانم حقیقت‌جو که نمایندگان مجلس ششم بودند، امروز در جبهه استکبار علیه نظام فعالیت می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه تقوای سیاسی در موفقیت نماینده مجلس تاثیر زیادی دارد، عنوان کرد: تقوا موجب می‌شود، انسان میان امانت و خیانت امانت را انتخاب کند، یک نماینده مجلس نیز در زندگی شخصی خود تقوای افراد را ملاک قرا می‌دهد، لذا پاک بودن نمایندگان و پایبندی به تقوای سیاسی در جمهوری اسلامی یک ملاک ارزشمند است و از بسیاری از انحرافات جلوگیری می‌کند.