X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نظر علی مطهری درباره میزان رای‌هایش - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
تاریخ : چهارشنبه 17 اسفند 1390 , چاپ , دیدگاه ها
علی مطهری مطهری ابراز عقیده کرد: از مردم فهیم حوزه انتخابیه خود که با وجود همه تبلیغات منفی و تخریب‌ها و با وجود این‌که نام بنده در هیچ یک از دو فهرست مشهور تهران نبود رای قابل قبولی به اینجانب دادند سپاسگزارم و از مسوولان اطلاعاتی و انتظامی درخواست می‌کنم منشاء تخریب‌ها علیه بنده را معرفی و با آن‌ها برخورد کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیام بزرگ این انتخابات به نظام‌های استبدادی این بود که مردم ایران با اراده آهنین برای حمایت از انقلاب و نظام خود ایستاده‌اند و غرب و آمریکا مجبور است برای حل مسائل جهانی با ایران همکاری کند.

وی افزود: مسوولان اجرایی باید بدانند که مشارکت خوب مردم در انتخابات به معنی درستی همه رفتارهای آن‌ها نیست؛ چراکه مردم انتقاداتی از نحوه مدیریت سیاسی و اقتصادی و نوع برخورد با برخی منتقدان و معترضان دارند اما همواره برای حفظ اصل انقلاب و نظام وارد میدان می‌شوند.

وی ادامه داد: از مردم فهیم حوزه انتخابیه خود که با وجود همه تبلیغات منفی و تخریب‌ها و با وجود این‌که نام بنده در هیچ یک از دو فهرست مشهور تهران نبود رای قابل قبولی به اینجانب دادند سپاسگزارم و از مسوولان اطلاعاتی و انتظامی درخواست می‌کنم منشاء تخریب‌ها علیه بنده را معرفی و با آن‌ها برخورد کنند.

مطهری ابراز عقیده کرد: این اقبال زنگ خطری بود برای کسانی که به جای آن‌که به دنبال تشکیل مجلس قوی و کارآمد باشند به دنبال فهرستی بودند که به موجب آن افراد خاصی رییس مجلس آینده باشند و این یعنی خیانت به مردم و آرمان‌های انقلاب؛ همچنین به جبهه متحد عرض می‌کنم که این جبهه باید سازوکار درستی طراحی کند تا شاهد نباشیم که چند تن از اعضای ۸+۷ خود کاندیدا باشند و ابتدا برای خود رای جمع کنند و سپس درباره رقبا تصمیم‌گیری کنند؛ چراکه این کار خلاف عدالت و اصولگرایی است.

وی با اشاره به شرکت سید محمد خاتمی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: از آقای خاتمی برای شرکت در انتخابات و تلاش برای آشتی دادن گروهی که با نظام قهر کرده‌ است تشکر می‌کنم؛ چراکه اساسا قهر با نظام معنی ندارد و قهر مصلحان جامعه با نظام، یعنی باز شدن میدان برای افراد تندرو و فرصت‌طلب و افتادن انقلاب به دست نااهلان و به خارج رانده شدن انقلابیون اصیل که این همان اتفاقی بود که در دوران مشروطه رخ داد.

وی تصریح کرد: برخی اصلاح‌طلبانی که به طور فعال در انتخابات شرکت کرده‌اند روش درست‌تری نسبت به کسانی که شرکت نکرده‌اند، داشتند که باید از آن‌ها سپاسگزار بود.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع طرح سوال از رییس‌جمهور، اظهار کرد: رییس‌جمهور قرار است هفته آینده در مجلس حضور یابد و به سوالات پاسخ دهد و این سوال از هیات رییسه مطرح است که چرا این حضور در همین هفته که در فرصت قانونی است انجام نمی‌شود.

وی با انتقاد به آن‌چه «جوسازی یکی از روزنامه‌ها درباره سوال از رییس‌جمهور» عنوان ‌کرد گفت: از مسوولان این روزنامه سوال می‌کنم که چرا برای این حق قانونی ملت جوسازی می‌کنند و به مدیران این روزنامه توصیه می‌کنم یک مساله ساده را تبدیل به یک جنجال نکنند؛ چراکه سوال از رییس‌جمهور یک امر کاملا قانونی و برای ایجاد یک تعامل میان دولت و مجلس است و نباید از آن هراسید.

وی افزود: همچنین از دولت محترم برای قطع فروش نفت به انگلیس و فرانسه که موجب حفظ عزت ملت نیز شده است سپاسگزارم.

وی با اشاره به «اتفاقات تلخ کهریزک» تاکید کرد: از رییس‌جمهور تقاضا دارم در تصمیم خود مبنی بر انتصاب سعید مرتضوی به مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی تجدیدنظر کند.

عضو فراکسیون اکثریت مجلس هشتم شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به موضوع بیداری اسلامی گفت: بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا که رهبر در همان ابتدا و در زمانی که عده‌ای در بهت و ناباوری بودند به آن پی بردند و از آن حمایت جدی نمودند و همین‌طور سقوط دیکتاتور مصر را نیز پیش‌بینی نمودند اکنون خط نبرد اسرائیل و آمریکا با ایران است و مرزهای این نبرد به خاورمیانه و شمال آفریقا منتقل شده است و حمایت ما از این نهضت‌ها یک واجب عقلی است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد بیداری اسلامی گفت: این سخنان بر مردم منطقه تاثیر فراوانی گذاشت و انسان را یاد سخنان سیدجمال‌الدین اسدآبادی می‌اندازد و در این زمینه مجلس و دولت وظیفه سنگینی دارند.