سید حسین مرعشی کیست؟ - اصحاب نیوز
عناوین ویژه
سید حسین مرعشی کیست؟

سید حسین مرعشی کیست؟


آقای سید حسین مرعشی متولد ۱۳۳۷ رفسنجان فرزند سید محمد تقی دارای تحصیلات لیسانس اقتصاد و از وابستگان همسر آقای هاشمی رفسنجانی می‌باشد. وی به علت این قرابت، در کارنامۀ خود، معاونت سیاسی استانداری کرمان، استاندار کرمان و رئیس دفتر رئیس جمهوری را به ثبت رسانده و در زمان دولت دوم خاتمی نیز با اعمال نفوذ خاندان آقای هاشمی در سمت ریاست سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی مشغول به کار بود. از زمان ریاست ایشان بر سازمان میراث فرهنگی، آقای یاسر هاشمی فعالیت خود را جهت قاچاق اشیاء عتیقه گسترش داده است.

                               
   

اعمال نفوذ حزبی عالیجنابان در شهرداری

با شروع سیاست بلند‌مرتبه‌سازی از سوی شهرداری تهران (در زمان تصدی آقای کرباسچی) آقای یوسفی که یکی از برج‌سازان وقت به حساب می‌آمد، برای تغییر کاربری باغات و خرید تراکم از شهرداری- همانند سایر برج‌سازان- به یک حامی قدرتمند و با نفوذ نیاز داشت. از این رو با واگذاری یک ملک بسیار مرغوب به آقای حسین مرعشی (یکی از افراد خاندان هاشمی و از اعضاء مافیای ثروت و قدرت ) سعی نمود موانع خود را مرتفع ساخته و منافع بی‌شماری را کسب نماید.

آقای حسین مرعشی (قائم مقام آقای کرباسچی در حزب کارگزاران سازندگی) که در آن زمان مسئولیت دفتر رئیس جمهور وقت (آقای هاشمی رفسنجانی) را عهده‌دار بود، در توصیه‌ نامه‌ای به شهرداری منطقۀ دو، خواستار حل مشکلات (تغییر کاربری دهها باغ که برابر قانون تخریب و مرتفع سازی در آنها ممنوع بود) آقای یوسفی می‌گردد.

در پی اعمال نفوذ آقای مرعشی، شهردار منطقۀ دو نیز تغییر کاربری باغات و اختصاص تراکم به آقای یوسفی را مشروط به واگذاری املاک معیّن اعلام می‌دارد که متعاقباً آقای یوسفی نیز ملک مورد نظر را به آقای مرعشی واگذار می‌نماید. بر این اساس یکی از مدیران شهرداری منطقۀ دو (آقای برهانی)، از آقای یوسفی می‌خواهد که ملکی با پلاک ثبت۹۹۷ اصلی و ۵۸۸۹ فرعی و به متراژ ۱۱۰۰ متر واقع در ونک- بدون پرداخت هیچ وجهی- را به اعضاء خانواده آقای مرعشی به ترتیب ذیل واگذار نماید:

- خانم فریده هاشمی نژاد(همسر)

- طاهره، سید محمد تقی، سید علی، سید محمد مرعشی(فرزندان)

گفتنی است بر اساس سند موجود آقای مرعشی در آن زمان مبلغ۰۰۰/۰۰۰/۲۵ ریال (معادل ۵/۲ میلیون تومان) بابت ملک فوق پرداخت نموده اما در حال حاضر این ملک ارزشی بیش از ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲۰ میلیارد ریال را دارد. از آنجا که آقای یوسفی یکی از شرکا و سهامداران اصلی شرکت شایگان بوده، بخشی از هزینه‌های متحمل شده به خود (از جمله ملک فوق) را در لیست ‌هزینه‌کردهای شرکت شایگان منظور می‌نماید.

لازم به توضیح است که شرکت شایگان متعلق به داریوش شایگان می‌باشد که همزمان با پیروزی انقلاب، به دلیل داشتن وابستگی به جریان فراماسونری و موضع‌گیری های ضد انقلابی‌اش به خارج از کشور متواری می‌گردد.وی همچنین در اوایل سال جاری با حمایت مالی آقای حسین ثابت بکتاش (یکی از افراد مرتبط با شبکۀ فراماسونری که در روشنگری‌های قبلی به وی اشاره شده‌بود)، تعدادی از نمایندگان مجلس را به همراه خانواده به مشهد مقدس دعوت نمود که هدف از این اقدام، جلب حمایت نمایندگان برای همراهی آقای رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری بود. البته در خصوص آقای حسین مرعشی ناگفته‌های دیگری نیز وجود دارد که مربوط به چرایی دستگیری اخیر ایشان می‌باشد که با اعمال نفوذ آقای هاشمی رفسنجانی، نامبرده فوراً آزاد می‌شود.